IGM42NGGC-LT
backorder
CROWN VERITY IGM42NGGC-LT
PROMOTION AVAILABLE
42" Infinite Series Modular Grill
Total Price:
  • Add to compare
  • Add to wishlist
Buy Now, Pay Later
Details & Features
The Infinite Series 42" Grill features six (6) 14,750 BTUH stainless steel burners and are placed every 5.75" to ensure the most even cooking surface, allowing the grill to heat to temperature within 5 minutes. The modular unit allows you to create a custom outdoor kitchen by adding any modular components, fitting any space or lifestyle. Bun rack and regulator included.
Tech Specs
Overall Width (IN) 44.194
Overall Height (IN) 54.826
Overall Depth (IN) 24.915
Configuration Modular
Cooking Grate Dimensions 40" X 21"